İKÜ Türk Dili Bölümü

Türk Dili Bölümü, üniversitemizin lisans bölümlerinde ve ön lisans programlarında eğitim gören öğrencilere eğitimlerinin ilk iki yarı yılında almak zorunda oldukları  Türkçe derslerinin uzaktan öğretim yoluyla gerçekleştirilmesinden sorumludur. Derslerimiz uzaktan öğretim ders sitemiz olan Cats'e haftalık olarak yüklenir. Öğrenciler, ders hakkında sormak istediği soruları o haftanın sanal sınıfında sorabilir.

Bilgisayar destekli eğitim ve öğretimin amacına uygun şekilde hazırladığımız derslerimizi zenginleştirmek; aynı zamanda öğrencilerimize ufuk olabilmek amacıyla felsefeden, sanata çeşitli yazılara sitemizde yer vermekteyiz. Disiplinlerarası yaklaşıma sahip ve Türkçe'nin olanaklarını iyi kullanan bireylerin gerek derslerinde gerekse yaşamlarında başarılı olacağına inanmaktayız. Bölümümüz Türkçe derslerine bu bilinçle yaklaşmaktadır. 

*Üniversitemizdeki yabancı uyruklu öğrencilere örgün olarak verilen TR 1001 YAB ve TR 2001 YAB kodlu ikişer kredilik zorunlu Türkçe dersleri ile Erasmus değişim programı ile üniversitemize gelen öğrencilere yönelik seçmeli TRU0001 Temel Türkçe I ve TRU0002 Temel Türkçe II dersleri de bölümümüz tarafından  verilmektedir. 
 

Dr. Öğr. Üyesi Gizem AKYOL
Türk Dili Bölüm Başkanı


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 08/26/2019 - 16:20